Technika rozdmuchu umożliwia nanoszenie włókna celulozowego we wszystkich wnękach i szczelinach, do których trudno jest dotrzeć w inny sposób. Żaden sztywny materiał nie jest w stanie zapewnić tak jednorodnego rozprowadzenia produktu izolacyjnego. Jesteśmy w stanie dotrzeć nawet do najmniejszych i ciasnych przestrzeni.
Jak wygląda instalacja
Można przeprowadzić ją na 3 sposoby:
- wdmuchiwanie płatków celulozy do wnęki,
- luźny narzut na strop lub stropodach,
- narzucanie celulozy na ścianę od zewnątrz z dodatkiem środka klejącego.
Operacje te, można przeprowadzić zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz budynku.
Wełna celulozowa zwykle pakowana jest w worki 15 kg, z których trafia do specjalistycznej maszyny, która nadaje wełnie puszystości i lekkości, a dzięki rurom przesyłowym można ją transportować z maszyny nawet bardzo wysoko, aby w razie potrzeby wdmuchać przez małe otwory, nie pozostawiając śladów interwencji.
W porównaniu z innymi technologiami i materiałami do wdmuchiwania, stosowana przez nas wełna celulozowa Termex® gwarantuje oddychalność ściany i stabilność objętościową materiału w czasie (w stanie swobodnym osiada do 10%, podczas gdy jej objętość we wnęce nie zmienia się).
Kiedy stosujemy
Izolacja z wełny celulozowej, wykonywana metodą nadmuchową nadaje się zarówno do stosowania w nowych budynkach, jak i do zwiększenia efektywności energetycznej istniejących budynków; pozwala to na redukcje kosztów klimatyzacji latem oraz ogrzewania zimą średnio o 25-45%, w niektórych przypadkach (szczególnie w przypadku źle uszczelnionego dachu) nawet o ponad 50%.
Jaki materiał do nadmuchu
Teoretycznie metodą nadmuchową można wykonywać każdy rodzaj izolacji termicznej, jednak to właśnie wełna celulozowa jest produkowana stricte pod nadmuch i najlepiej nadaje się do tego zabiegu.
Przez wiele lat doświadczeń zbieranych na różnych budowach, przy pracy z wszystkimi rodzajami izolacji termicznych wybraliśmy wełnę celulozową jako jedyny materiał do izolacji termicznej, który polecamy.