WiNIT
Wykonanie i Naprawa Izolacji Termicznych
Wykonanie i Naprawa Izolacji Termicznych

Wełna Celulozowa

Izolacja termiczna włóknem celulozowym jest sprawdzoną i stosowaną od dziesięcioleci techniką w USA, jak i w Europie Zachodniej oraz Skandynawii.

 

Czym jest wełna celulozowa

Jest cennym surowcem i szczególnie dobrze nadaje się jako izolator termiczny. Ze względu na strukturę jej porów zdolnych do zamykania dużych ilość powietrza, zmniejszając straty ciepła. Celuloza jest stosowana w postaci płatków (wiórków lub wełny) lub w postaci paneli; płatki otrzymywane są głównie z czystego papieru gazetowego (80%), który jest mielony i lekko prasowany. Następnie, masa traktowana jest solami boru (około 15% masy), które zmniejszają palność i zapobiegają inwazji owadów i pleśni. Płatki celulozy są lekkie i elastyczne. Gotowa do użycia izolacja z włókien celulozowych jest całkowicie bezwonna, nie zawiera substancji syntetycznych i nie wydziela szkodliwych gazów. 

Właściwości wełny celulozowej

Pozwala uzyskać ważne walory praktyczne, energetyczne i ekonomiczne. Dzięki swoim właściwościom izolacja z włókien celulozowych doskonale izoluje przed zimnem i ciepłem. Jest to izolator całkowicie przepuszczający powietrze, pełniący funkcję balansera higrometrycznego: dzięki temu chroni przed powstawaniem kondensacji, wilgoci i pleśni na ścianach. Specyfika włókna celulozowego sprawia, że ​​jest to również doskonały izolator akustyczny. Posiada wysoką wartość „przesunięcia fazowego”, czyli czasu pomiędzy pochłonięciem ciepła a jego uwolnieniem.

Zalety celulozy

  • Doskonały izolator termiczny (wysokie wartości „przesunięcia fazowego”). Pozwala zmniejszyć zużycie energii na ogrzewanie zimą oraz oszczędzać energię na klimatyzację latem,
  • Wolność od grzybów, pleśni, owadów i szkodników,
  • Lekkość (nie obciąża konstrukcji),
  • Prace izolacyjne można wykonywać na różnym etapie prac budowlanych (np. ocieplenie z celulozy można wykonać przed lub po montażu płyt G-K co jest niemożliwe w przypadku klasycznych ociepleń),
  • Ciągłość izolacji (nie tworzą się mostki termiczne z powodu połączeń lub nieciągłości między różnymi elementami),
  • Szybka instalacja i możliwość przeprowadzenia interwencji bez wykonywania prac pomocniczych lub konstrukcyjnych,
  • Dzięki zastosowaniu tego materiału ściany oddychają, ponieważ włókno celulozowe jest produktem, który pochłania nadmiar wilgoci z powietrza i uwalnia ją, gdy otoczenie jest bardziej suche. Nie ma ryzyka, że ​​włókno celulozowe zgnije podczas mineralizacji produktu.

Wady celulozy

  • Do wykonania izolacji potrzeba wykwalifikowanej ekipy (istnieje ryzyko „wydmuchania” płyt G-K lub OSB przez niedoświadczonych instalatorów),
  • Potrzeba użycia specjalistycznych maszyn do nadmuchu.

Korzyści dla środowiska

Będąc izolatorem wyprodukowanym z surowców pochodzących z recyklingu i poddanym obróbce z całkowicie naturalnymi dodatkami, izolacja celulozowa jest jednym z najlepszych ociepleń przyjaznych środowisku. W przypadku rozbiórki i konieczności usunięcia izolacji, wełnę celulozową można odzyskać i ponownie wykorzystać. Ponadto ze wszystkich izolatorów dostępnych na rynku to ten, który zużywa najmniej energii do wyprodukowania. 

Więcej informacji na stronie naszego dostawcy:

Policz sam ile zaoszczędzisz na zastosowaniu Celulozy używając załączonego kalkulatora albo zostaw to nam i zadzwoń!